Poolautomaatsed defibrillaatorid on ettevõtete, ühenduste ja eraisikute jaoks kõige levinumad tüübid. Nad kakså laiemale avalikkusele kättesaadavad erinevad tüübid on poolautomaatsed ja täisautomaatsed defibrillaatorid. Mõlemat on väga ohutu kasutada, sest voolu ei ole võimalik anda kellelegi, kes seda ei vaja, näiteks kui südamel on juba normaalne südamerütm defibrillaator teab sellest ja isegi kui proovite kasutajana sellist voolu anda; ei tee seda.
Poolautomaatsete ja täisautomaatsete defibrillaatorite erinevus seisneb selles, et poolautomaatne käsib kasutajal nuppu vajutada. põrutusnupp päästešoki saatmiseks, samal ajal kui täisautomaatne variant saadab šoki ilma, et keegi peaks seda vajutama; šokinupp.
Sõltumata variandist; Kellelegi ei ole võimalik anda võimu keset tühjust. Defibrillaatorid analüüsivad südamerütmi ja poolautomaatse versiooni puhul ei juhtu midagi isegi nupule vajutades. põrutage nuppu, kui defibrillaator ei jõua südamerütmi analüüsi tulemusel järeldusele, et see aitab. Sama on täisautomaatse puhul, et see ei anna voolu, kui seda pole vaja.
Poolautomaatse eeliseks on see, et kui vool on soovitatav, siis ; Kas saate kasutajana enne vajutamist teisi inimesi hoiatada, et nad patsienti ei puudutaks šoki nupp. On oht, et kui keegi liigutab patsienti voolu saatmise ajal, laseb ta voolu läbi iseenda, mitte patsiendi südamest, mis on lõpetanud vere pumpamise. Tervele inimesele võib see olla ohtlik ja patsient ei saa oma elupäästvat voolu südamerütmi taastamiseks. Täisautomaatne saadab toe ise ja kasutaja saab seejärel; ärge lõpetage šokki, kui keegi puudutab samal ajal patsienti.
Poolautomaatne defibrillaator on meditsiiniseade, mida kasutatakse äkilise südameseiskumise korral elektrilöögi andmiseks ja südame normaalse rütmi taastamiseks. Kasutaja peab järgima seadme hääl- ja ekraanijuhiseid ning vajutama nupp šoki edastamiseks, mis eristab seda täisautomaatsest defibrillaatorist, mis annab šoki automaatselt.
Poolautomaatse defibrillaatori kasutamiseks toimige järgmiselt.
Poolautomaatse defibrillaatori sisselülitamiseks on soovitatav läbida kardiopulmonaalse elustamise (CPR) ja defibrillaatorite koolitus. ohutu ja tõhus viis. Need seadmed on aga loodud kasutajasõbralikuks ja annavad selgeid juhiseid ka ametliku väljaõppeta inimestele. Hädaolukorras järgige hoolikalt AED juhiseid ja tegutsege oma parima äranägemise järgi.