•   Tasuta saatmine tellimustele üle 100 euro
 •   Kiire tarne - 3-5 tööpäeva
Näita hindu:
 • Eesti
 • 1. Üldsätted

  1.1. Sudameabi.ee e-poe omanik on HLR-Hjälpen Stockholm AB: registrikood 5569298556, aadress: Gröndalsvägen 81, 11768 Tukholma, Rootsi, tel. +372 880 1301. E-poe (edaspidi - Pood) reeglid (edaspidi - Tingimused) kehtivad kõikidele Eestis elavatele vähemalt 18-aastastele klientidele, sh era- ja äriklientidele. Tellimusest taganemise õigus kehtib ainult eraklientidele. Klient peab ostu sooritamiseks poe Tingimustega nõustuma.

  1.2. Käesolevad ostu-müügitingimused on mõlema osapoole (klient ja müüja) vahel kehtiv juriidiline dokument, milles esitatakse kliendi ja müüja õigused ja kohustused, kaupade ostu- ja maksetingimused, kauba üleandmise ja tagastamise sätted, osapoolte vastutus ja teised tingimused, mis on seotud toodete tellimisega e-poes Sudameabi.ee. Klient nõustub nende Tingimustega pärast „Olen lugenud ja nõustun Sudameabi.ee e-poe tingimustega“ valimist.

  1.3. Müüja jätab endale õiguse käesolevaid Tingimusi mis tahes ajal muuta, tühistada või täiendada, muutmaks neid seadustega kooskõlas olevaks. Kõikidest muudatustest, parandustest ja täiendustest antakse kliendile teada e-posti teel. Sellisel juhul peab klient müüjalt kaupa ostes tingimustega uuesti nõustuma.

  1.4. Meie e-poest saavad kaupa osta:

  1.4.1. füüsilised isikud ehk inimesed, kes on täisealised ja kelle õigusi ei ole seadusega piiratud/kahandatud;

  1.4.2. juriidilised isikud;

  1.4.3. kõik ettevõtte / füüsilise isiku luba omavad isikud.

  1.5. Pood ei vastuta kliendile tekkinud kahju (materiaalse või moraalse) eest, kui klient on jätnud täitmata siin lehel välja toodud tingimusi.

   

  2. Isikuandmete kaitsmine

  2.1. Rohkema teabe saamiseks tutvu meie Isikuandmete kaitse reeglitega.

   

  3. Tellimuse esitamise tingimused

  3.1. Kliendi ja Poe vaheline leping hakkab kehtima hetkest, kui klient valib ja lisab tooted ostukorvi ning vajutab nupule „Maksma“.

  3.2. Iga kliendi ja müüja vahel sõlmitud ostu-müügileping registreeritakse e-poe Sudameabi.ee andmebaasis.

   

  4. Kliendi õigused

  4.1. Kliendil on õigus internetipoest Sudameabi.ee kaupa osta, järgides seejuures Poe poolt kirja pandud Tingimusi.

  4.2. Kliendil on õigus 14 kalendripäeva jooksul pärast toodete kättesaamist tema ja poe Sudameabi.ee vahel sõlmitud ostu-müügilepingust taganeda, teavitades sellest Poodi kirjalikult e-posti teel. E-kirjas peab olema välja toodud tellimus ja tagastatavate toodete nimetus ning põhjus.

  4.3. Punktis 4.2 Kliendile võimaldatud õigus on kasutatav ainult juhul, kui tooted on kasutamata, uueväärsed ning neid ei ole rikutud (sh silte jms maha võetud).

  4.4. Rohkem infot toodete tagastamise kohta leiad alapunktist 11, “Toodete tagastamine ja ümbervahetamine”.

   

  5. Kliendi kohustused

  5.1. Klient on kohustatud kaupade eest tasuma ja aktsepteerima need käesolevates Tingimustes sätestatud korras.

  5.2. Klient on kohustatud mitte avaldama oma e-poe kasutajakonto sisselogimise andmeid kolmandatele isikutele. Kui klient on kaotanud ligipääsu oma kontole, on ta kohustatud sellest Poodi viivitamatult teavitama „Kontakt“ vahelehel välja toodud kontaktidel.

  5.3. Klient on kohustatud kasutama Sudameabi.ee e-poodi vastavalt Tingimustes kirjas olevatele sätetele. Poe haldaja võib takistada kliendi ligipääsu Poele, kui klient häirib või takistab Poe tegevust sihilikult.

   

  6. Müüja õigused

  6.1. Müüjal on õigus määratleda minimaalne ostukogus oma äranägemise järgi. See tähendab, et mõnedele toodetele võib rakenduda minimaalne ostukogus, mida näeb ostukorvi avades.

  6.2. Kui Klient üritab mis tahes moel müüja või e-poe tööd segada ja/või häirida või kui ta ei täida oma kohustusi, võib müüja talle määrata keelu ning mitte lubada tal tellimusi teha ning e-poodi külastada. Äärmuslikel juhtudel võib müüja kliendi konto kustutada.

  6.3. Erakorraliste asjaolude ilmnemisel on müüjal õigus ajutiselt või alaliselt e-pood sulgeda, sh ilma klienti sellest ette teavitamata.

  6.4. Müüjal on õigus ilma klienti teavitamata kliendi tellimus tühistada, viidates punktidele 8.2.1 ja 8.2.2, kui tellimuse eest ei ole tasutud kolme (3) tööpäeva jooksul.

   

  7. Müüja kohustused

  7.1. Müüja kohustub võimaldama kliendil kasutada e-poodi Sudameabi.ee vastavalt Tingimustes kirjas olevatele reeglitele ja tingimustele.

  7.2. Müüja kohustub austama kliendi privaatsust, käideldes kliendi registreerimisel sisestatud infot turvaliselt ja seda mitte jagama kolmandate asjasse mittepuutuvate inimeste ja/või organisatsioonidega.

  7.3. Müüja kohustub kliendi tellitud tooted tarnima kliendi valitud aadressile vastavalt käesolevate Tingimuste 9. punktis välja toodud tingimustele.

  7.4. Kui müüja ei suuda kliendile tooteid mingil põhjusel tarnida, soovitab ta kliendile asendustooteid või sarnaseid tooteid. Kui klient ei ole asendamisega või uute pakutavate toodetega nõus, on müüja kohustatud kliendile raha kolme (3) tööpäeva jooksul tagastama. Seda juhul, kui klient on teinud ettemaksu.

   

  8. Toodete hind, maksmine ja tähtajad

  8.1. Müügil olevate toodete ja ettemaksuarvetel olevate toodete hinnad on eurodes ning sisaldavad käibemaksu. Toodete hinnad ei sisalda tarne- ja muid kulusid.

  8.2. Klient saab tellimuse eest tasuda ühel järgmistest viisidest:

  8.2.1. Krediitkaardiga, kasutades selleks Klarna (Klarna Bank AB) süsteemi. Antud makseviis on turvaline ja kiire ning edukas makse jõuab meieni loetud minutitega.

  8.2.2. Pangaülekandega meie pangakontole. See makseviis võib olla aeglasem ning olenevalt pangast sisaldada teenustasu. 

  8.3. Tasudes tellimuse eest punktides 8.2.1. ja 8.2.2. välja toodud viisidel, kohustub klient tasuma kauba eest kohe. Võttes arvesse müüja õigusi, mis on kirjas punktis 6.4, alustatakse tellimuse täitmisega alles pärast seda, kui selle eest on tasutud. Kui makse laekumine võtab meist mitteolenevatel põhjustel kauem aega, võib seetõttu hilineda ka tellimuse tarne.

   

  9. Toodete tarnimine

  9.1. Tooteid tellides on klient kohustatud määrama soovitud tarneaadressi.

  9.2. Klient kohustub kaubad isiklikult vastu võtma. Kui ta ei saa seda teha, aga tooted on siiski tellimuses sisestatud aadressile tellitud, ei ole kliendil õigust nõuda kaupade üleandmist kolmandatele isikutele.

  9.3. Toodete tarne eest hoolitseb Pood või tema lepinguline partner.

  9.4. Kõik tellimused tarnitakse 3-5 tööpäeva jooksul alates tellimuse kinnitamisest (makse laekumisest). Tarnimiseks kasutatakse FedEx või UPS kullerteenust ning kõik tooted tarnitakse ainult kulleriga. Kuller üritab tellimust kätte toimetada kuni 3 korda, seejärel saadetakse see tagasi saatjale.

  9.4.1. Tarne hind on 7 eurot ja see kehtib üle terve Eesti. Alates 100-eurosest ostusummast on tarne tasuta.

  9.4.2. FedEx-i puhul saadetakse kliendile automaatselt jälgimiskood, UPS-i puhul saab klient soovi korral jälgimiskoodi meie klienditeeninduselt küsida (jälgimiskoodi automaatselt ei saadeta).

  9.4.3. Äriklientidele tarnitakse pakk tellimuses määratud aadressile, mistõttu palume olla aadressi sisestamisel tähelepanelikud. Sisestatud aadress ei pea olema ettevõtte tegevusaadress.

  9.5. Müüja ei vastuta mis tahes tarne hilinemise eest, mis on põhjustatud  tarneteenuse pakkujast või kliendist.

  9.6. Kauba kättesaamise ajal on kliendil kohustus koos müüja või tema volitatud esindajaga kontrollida üle saadetise seisukord. Kui klient allkirjastab arve (saatelehe) või muu saatmisdokumendi, kinnitab ta sellega saadetise üleandmise ning tooted loetakse kohaletoimetatuks. Kui selgub, et tootepakend või toode on kahjustada saanud (märg, katkine või kahjustunud), on klient kohustatud märkima selle info arvele (saatelehele) või muule saadetise üleandmist kinnitavale dokumendile. Seejuures on tähtis, et seda tehakse müüja või tema esindaja juuresolekul. Info kahjustuse kohta/pretensioon tuleb kirja panna vabas vormis. Kui klient neid eeskirju ei täida, ei vastuta müüja kauba pakendi või toote vigastustest tingitud kahjustuste eest, mida üleandmisel ei märgatud või kirja ei pandud.

   

  10. Toodete kvaliteedigarantii ja tähtajad

  10.1. Kõikide Sudameabi.ee e-poes müüdavate toodete omadused on välja toodud iga toote kirjelduses.

  10.2. Müüja ei vastuta, kui kliendi monitori/ekraani omaduste tõttu ei vasta toote värvus, kuju või teised parameetrid tegelikkusele.

  10.3. Müüja võib anda piiratud garantii teatud toodetele või nende osadele (näiteks akud). Sellisel juhul on konkreetsed garantiitingimused tootekirjelduses välja toodud.

  10.4. Kõikidel meie müüdavatel toodetel on vähemalt 2-aastane garantii.

   

  11. Toodete tagastamine ja ümbervahetamine

  11.1. Vastavalt punktis 11.1 välja toodud seadustele on kliendil võimalus tooteid tagastada ja ümber vahetada. Selleks peab ta kirjalikult (kas elektrooniliselt või füüsiliselt) täitma tagastusvormi ning edastama selle koos tellimusega.

  11.2. Toodete tagastamise võimalus kehtib ainult füüsilistele isikutele. Ettevõtted ja juriidilised isikud tooteid tagastada ei saa.

  11.3. Ostjal on õigus punktis 11.1. pakutavat tagastus- või ümbervahetusvõimalust kasutada 14 päeva jooksul pärast toodete tarnimist kinnitava dokumendi allkirjastamist, teavitades sellest müüjat vastavalt punktis 4.2. välja toodud tingimustele.

  11.4. Toodete tagastamisel peab klient järgima järgmisi tingimusi:

  11.4.1. toode peab olema originaalpakendis;

  11.4.2. toodet ei tohi olla kasutatud;

  11.4.3. tootel peab olema kaubanduslik välimus (kõik etiketid, kleepsud jms peavad olema alles ja vigastamata) (see punkt ei kehti juhul, kui tagastatakse praak või ebakvaliteetne toode);

  11.4.4. tagastatav toode peab olema samas pakendis, milles see kliendini toimetati;

  11.4.5. tooteid tagastades peab klient esitama ka ostudokumendi, garantiikaardi (kui see on olemas) ja kirjutama punktis 11.2. kirjeldatud tagastuskirja.

  11.4.6. Tagastamine toimub kulleriga või käest-kätte üksnes meie tagastusaadressile: Pärnu mnt 142a-1208 (2. korrus) Tallinn, 11317, Eesti (kui ei ole kokku lepitud teisiti). 

  11.5. Müüja võib keelduda kliendi tagastatud toodetest, kui klient ei täida Tingimustes välja toodud tagastust puudutavaid tingimusi.

  11.6. Kui klient soovib tooteid tagastada vastavalt punktile 4.2., kannab tagastamisega seonduvad kulud klient. Pood kannab tagastamise kulu üksnes juhul, kui tegemist on praagi või vale tootega.

   

  12. Vastutus

  12.1. Klient vastutab ainuisikuliselt registreerimisel sisestatud andmete õigsuse eest. Müüja ei vastuta tagajärgede eest, mis on tekkinud kliendi esitatud ekslike ja/või valede andmete tõttu.

  12.2. Klient vastutab Poes enda tehtud tegevuste eest.

  12.3. Klient vastutab oma sisselogimisandmete konfidentsiaalsuse eest. Kui Sudameabi.ee poolt pakutavaid teenuseid kasutab kolmas isik, kellel on ligipääs kliendi kontole, loetakse tema tehtavad toimingud ja ostud kliendi poolt tehtuks.

  12.4. Müüja ei vastuta mis tahes tagajärgede eest, mille on põhjustanud kliendipoolne Tingimustega tutvumata jätmine, kuigi kliendile on selleks võimalus antud.

  12.5. Kui Sudameabi.ee poes on linke, mis viivad teistele lehekülgedele, ei vastuta müüja seal leiduva sisu või seal tehtavate toimingute eest. Müüja ei esinda, teeninda ega halda teiste firmade või isikute huve.

   

  13. Müüja turundustegevus

  13.1. Müüja võib enda äranägemise järgi e-poes Sudameabi.ee viia läbi erinevaid kampaaniaid ja pakkumisi.

  13.2. Müüjal on õigus ühepoolselt ja ilma ettehoiatamata lõpetada allahindluse pakkumine ning soodushinnaga toodete müük.

  13.3. Ostjal on võimalus soovi korral liituda uudiskirjaga, mis sisaldab erinevaid pakkumisi ja teavet.

  13.4. Pakkumised ja soodustused kehtivad vastavalt kirjas olevale perioodile või kuupäevadele. Kui konkreetset pakkumise või soodustuse tähtaega pole mainitud, kehtib see seni, kuni kaupa jätkub.

   

  14. Informatsiooni vahetamine

  14.1. Müüja saadab tellimuste ja teiste toimingutega seonduvad sõnumid registreerimisel kasutatud e-posti aadressile.

  14.2. Klient esitab müüjale päringuid või küsimusi „Kontakt“ lehel välja toodud kontaktidel.

   

  15. Lõppsätted

  15.2. Leping sõlmitakse ja täidetakse ning kogu suhtlus kliendi ja e-poe vahel toimub riigikeeles.

  15.3. Elektroonilisi tarbijavaidlusi saab lahendada tarbijavaidluste lahendamise platvormi kaudu http://ec.europa.eu/odr/.

   

  PRIVAATSUSPOLIITIKA

   

  ÜLDSÄTTED

   

  Käesolev dokument kirjeldab, kuidas Sudameabi.ee kogub ja töötleb teie kui kasutaja ja  Sudameabi.ee kliendi kohta käivat infot.

  Privaatsuspoliitika kehtib teie avaldatud ning meie kodulehe, Sudameabi.ee kaudu kogutud isikuandmetele.

  Sudameabi.ee on teie isikuandmete haldaja. Kõik päringud Sudameabi.ee veebipoele saab edastada järgmisel kontaktidel:

  Telefon: +372 880 1301

  E-posti aadress: info@sudameabi.ee

  Isikuandmete töötlemise juriidiline alusdokument on EL Isikuandmete Kaitse Üldmäärus (GDPR) Artikkel 6 (1) (f). 

   

  MILLISEID ISIKUANDMEID ME KOGUME JA MILLEKS? 

   

  Kui külastate Sudameabi.ee veebilehte, kogume automaatselt infot teie ja teie veebilehe kasutuse kohta, näiteks missugust veebilehitsejat kasutate ja milliseid otsingusõnu meie veebilehele sisestate, samuti saame infot teie IP-aadressi, võrgu teeninduspiirkonda ning kasutatava seadme kohta.

  Andmete kogumise eesmärk on veebilehe kasutajakogemuse ja funktsionaalsuse optimeerimine, aga ka sihtturundus, näiteks taasturundus Facebooki ja Google’i vahendusel. Sedalaadi andmete töötlemine on vajalik selleks, et saaksime oma veebilehte arendada ning teile asjakohaseid pakkumisi edastada. 

  Kui ostate Sudameabi.ee veebipoest tooteid või võtate meiega ühendust, kogume teie kohta infot, mida meile ise avaldate, näiteks nimi, aadress, e-posti aadress, telefoninumber, makseviis, ostetud ja tagastatud toodete info, tarne-eelistused ning IP-aadress, millelt tellimus esitati. 

  Nimetatud andmete kogumine on vajalik selleks, et saaksime tellitud tooted teieni toimetada ning täita teiega sõlmitud ostu-müügilepingut, mis sisaldab ka teile toodete tagastamise ja kaebuste esitamisega seotud õiguste tagamist. Me võime töödelda teie isikuandmeid ka selleks, et meie tegevus vastaks õiguslikele nõuetele, sh raamatupidamislikel eesmärkidel. Ostu korral kogutakse IP-aadress meie huvide turvamise ning pettuste ennetamise võimaldamise eesmärgil.

  Kui registreerite end meie uudiskirja saajaks, kogume infot teie nime ja e-posti aadressi kohta.

   

  ISIKUANDMETE TÖÖTLEJAD 

  Teie nimi, aadress, e-posti aadress, telefoninumber, tellimuse number ja täiendavad tarne-eelistused edastatakse ettevõtetele UPS, FedEx või teistele tarneteenuse pakkujatele, kes tegelevad teie tellimuse kohaletoimetamisega.

  Infot võidakse edastada ka kolmandatele osapooltele, kes tegelevad isikuandmete töötlemisega meie volitusel. Kasutame koostööpartnerite teenuseid klienditeeninduses, tehnilises toes, veebilehe optimeerimisel, uudiskirjade saatmisel ja sihtturunduse, sh taasturunduse tegemisel. Nimetatud ettevõtted töötlevad meie vastutusel olevaid isikuandmeid meie antud juhiste järgi. Isikuandmete töötlejatel ei ole lubatud nende valdusesse antud andmeid kasutada ühelgi muul eesmärgil kui vastavalt meiega sõlmitud lepingule ning nad on kohustatud tagama andmete konfidentsiaalsuse.

  Üks nimetatud isikuandmete töötlejatest on Google Analytics v/Google LLC, asukohariik USA. USA-sse edastatavate andmete turvalisuse garanteerib EL-i-USA andmekaitseraamistiku Privacy Shield, EL GDPR, Artikkel 45. andmetöötlejate sertifikaat.

  Google LLC sertifikaadi koopia on leitav siin:

  https://www.privacyshield.gov/participant?id=a2zt000000001L5AAI

   

  TEIE ÕIGUSED

  Teil on õigus küsida igal ajal infot, missuguseid andmeid oleme teie kohta kogunud, millistel eesmärkidel teie andmeid töödeldakse, millised on isikuandmete kategooriad ja millised võimalikud andmetöötlejad ning missugustest allikatest andmed pärinevad.

  Teil on õigus saada koopia oma töödeldavatest isikuandmetest. Kui soovite oma isikuandmete koopiat, palun saatke kirjalik nõue aadressile info@sudameabi.ee. Teilt võidakse seejärel nõuda isikut tõendavat dokumenti, et veenduda isikusamasuses.

  Kui märkate mõnd ebatäpsust andmetes, mida oleme teie kohta kogunud, võtke meiega palun ühendust, et saaksime andmed korrigeerida.

  Teatud juhtudel on teil õigus nõuda meilt osa või kõikide oma isikuandmete kustutamist, näiteks kui võtate oma nõusoleku isikuandmete töötlemiseks tagasi ning meil ei ole teisi legaalseid põhjusi teie isikuandmete töötlemiseks. Kui teie isikuandmete jätkuv töötlemine on vajalik näiteks meie legaalsete kohustuste täitmiseks või õiguslike nõuete tõestamiseks, täitmiseks või kaitsmiseks, siis ei ole me kohustatud teie isikuandmeid kustutama.

  Teatud juhtudel on teil õigus nõuda oma isikuandmete töötlemise piiramist või üksnes salvestamist, näiteks kui teie kohta käivad töödeldavad andmed võivad olla ebakorrektsed.

  Teatud juhtudel on teil õigus nõuda meie valduses olevaid enda kohta käivaid isikuandmeid struktureeritud ja laialdaselt kasutatud masinloetavas formaadis, samuti on teil õigus kanda see info üle teisele andmetöötlejale.

  Teil on õigus igal ajal esitada vastuväiteid oma isikuandmete otseturunduse eesmärkidel töötlemise osas, kaasa arvatud sihtturunduse eesmärgil tehtav profiilimine.

  Teil on samuti õigus igal ajal esitada vastuväiteid oma isikuandmete töötlemise osas isiklikel põhjustel.

  Teil on õigus igal ajal tühistada meile antud luba töödelda teie isikuandmeid. Kui soovite oma luba tühistada, palun võtke meiega ühendust info@sudameabi.ee.

  Teil on õigus igal ajal pöörduda kaebusega Andmekaitse Inspektsiooni poole aadressil Tatari 39, 10134 Tallinn või www.aki.ee. Pöördumisi saab esitada e-posti teel info@aki.ee ning nõuandetelefon on 5620 3241.

   

  ISIKUANDMETE KUSTUTAMINE

  Sudameabi.ee kogutud isikuandmed kustutatakse hetkel, kui te ei ole meie veebilehele sisse loginud täpselt 1 aasta jooksul. 

  Uudiskirja saamisega seotud info kustutatakse pärast seda, kui tühistate uudiskirja saamise nõusoleku, välja arvatud juhul, kui vastavate andmete töötlemiseks on teised põhjused.

  Sudameabi.ee veebipoest ostude tegemisega seotud info kustutatakse reeglina 3 aastat pärast ostu tegemise kalendriaasta lõppu. Seda infot võib aga säilitada ka kauem, kui meil on pikemaks säilitamiseks legitiimsed põhjused, näiteks õiguslike nõuete tõestamiseks, täitmiseks või kaitsmiseks või kui peame andmeid säilitama selleks, et meie tegevus vastaks õiguslikele nõuetele. Vastavalt Raamatupidamise seadusele säilitatakse raamatupidamislikku materjali 7 aastat finantsaasta lõpuni.

   

  TURVALISUS

  Kasutame sobivaid tehnilisi ja organisatoorseid turvameetmeid isikuandmete juhusliku või illegaalse hävimise, kadumise, muutmise või kahjustumise vältimiseks ning autoriseerimata ligipääsu ja kasutuse takistamiseks.

  Teie isikuandmetele pääsevad ligi ainult need töötajad, kellel on neid tarvis oma tööülesannete täitmiseks.

   

  KONTAKTINFO

  Veebilehe kaudu kogutud isikuandmete andmetöötleja on Sudameabi.ee

  Kui teil on küsimusi või kommentaare käesoleva privaatsuspoliitika kohta või kui soovite kasutada oma õigusi, palun võtke meiega ühendust alljärgnevatel kontaktidel:

  Sudameabi.ee

  Pärnu mnt 142a-1208

  Tallinn, 11317

  Telefon: +372 880 1301

  E-posti aadress: info@sudameabi.ee

  SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska