•   Tasuta saatmine tellimustele üle 100 euro
  •   Kiire tarne - 3-5 tööpäeva
Näita hindu:
  • Eesti
  • Pulssoksümeeter

    Hea tervise tagamiseks peab inimese vere hapnikuküllastus (SP02) olema vahemikus 95–100%. Kui tase on 92%, on tegu probleemiga ja inimene vajab haiglas lisahapniku manustamist. First Aid Shop pakub pulssoksümeetrit, mis aitab mõõta vere hapnikuküllastust. Selle abil saab kiiresti ja hõlpsalt kontrollida inimese terviseseisundit olenemata sellest, kas ta on teadvusel või mitte. Pulssoksümeetrit on väga lihtne kasutada. See kinnitatakse sõrmele, kus see hakkab mõõtma nii vere hapnikuküllastust kui ka südame löögisagedust (lööki minutis), et inimese tervise kohta kiire ülevaade saada.

    Hapnikuküllastuse ja südame löögisageduse mitteinvasiivne mõõtmine 

    Pulssoksümeeter:

    https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0735675799900190 

    on meditsiiniline mõõteriist. Kõigil võib seda vaja minna ja kuna see on väike seade, saab seda hõlpsasti esmaabikomplektis hoida. Pulssoksümeeter kasutab mitteinvasiivset meetodit, mis mõõdab südame löögisagedust ja vere hapnikuküllastust nahka läbistamata. Selle asemel tuleb seade mõõtmiseks lihtsalt sõrmeotsale kinnitada. Kuna seade on mitteinvasiivne, on seda ka täiesti valutu kasutada.

    Pulssoksümeeter kiirgab kahe erineva lainepikkusega valgust läbi mõne kehaosa, tavaliselt sõrme. Osaliselt on see punane ja osaliselt infrapunane valgus. Vastuvõtja registreerib valgussignaalid. Nii saab mõõta vere küllastumist hapnikuga ja pulsisagedust. Pulssoksümeeter arvutab, kui palju mõlemast valgusest pulsilöökide ajal ja vahepeal neeldub. 

     

     

    Millal pulssoksümeetrit käepärast hoida

    Pulssoksümeeter sobib patsientidele, kellel on KOK, krooniline bronhiit või mõni muu kopsuhaigus. Nad võivad kodus pulssoksümeetrit hoida, et ise oma terviseseisundit mõõta. Kui pulssoksümeeter on töökohtades ja avalikes kohtades saadaval, on võimalik paljusid inimesi kiiresti aidata. Inimesed, kellel on madal vere hapnikusisaldus, võivad pulssoksümeetrit oma tervise kontrollimiseks kasutada mitu korda päevas.

    Pulssoksümeetrist on kasu ka mujal kui hädaolukordades või terviseseisundi jälgimisel. Seda tasub käepärast hoida ka suurtel kõrgustel ronides, matkates või treenides. Seadet on lihtne kasutada ja tulemuse saamiseks kulub vaid mõni sekund.

    Pulssoksümeetri kasutamisel tuleb arvestada, et küünelakk ja lahtised küüned võivad mõjutada mõõdetud väärtust ja anda ebausaldusväärse tulemuse. Ümbritsev valgus, näiteks tugevatest päevavalguslampidest, võib samuti näitu muuta, kuna pulssoksümeeter neelab seda valgust. Vastsündinul tuleb kasutada teistsugust pulssoksümeetrit kui täiskasvanutel.

     

     

    Kasulik investeering

    Pulssoksümeeter on suurepärane investeering. Seda kasutavad nii tippsportlased kui ka krooniliselt haiged inimesed, see võiks olla olemas ka esmaabikomplektides. See on väike seade, mis ei vaja palju ruumi ja millel on pikk eluiga. Tarvitseb vaid õigel ajal patareisid vahetada. Hügieeni tagamiseks on seda lihtne peale iga kasutuskorda puhastada.

    SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska