Sudameabi pakub vererõhumõõtjaid tuntud tarnijatelt nagu Yonkers ja teised. Valige kindlasti vererõhumõõtja, mis vastab ka tervishoiutöötajate kasutatavatele seadmetele kehtestatud nõuetele. Meie vererõhumõõtjaid kasutatakse nii isiklikul kui ka meditsiinilisel otstarbel.
Vererõhumõõtjat kasutatakse rõhu mõõtmiseks mõnes keha punktis, tavaliselt käsivarrel. Kuna vererõhk on kogu kehas sama, ei pea te mõõtma iga kord samas kohas. Vererõhku mõõdetakse millimeetrites elavhõbedasammast, seda lühendatakse mm Hg.
Kui arstid räägivad vererõhust, viitavad nad kahele numbrile. Näiteks võib öelda, et vererõhk on 120/80. See on nii sellepärast, et vererõhku mõõdetkase kahes positsioonis. Esimene väärtus näitab vererõhku siis, kui süda pumpab verd kehasse. Siis on rõhk kõige suurem. Teine väärtus näitab, milline on vererõhk, kui süda lõdvestub ja täitub verega.
Vererõhk on tervise jälgimisel väga oluline näitaja. Pikaajaline liiga kõrge vererõhk võib olla ohtlik. Vererõhumõõtja võimaldab teil regulaarselt ning suhteliselt lihtsalt ja kiiresti jälgida vererõhku ja kontrollida, et see püsiks stabiilsel tasemel. See, et saate vererõhku mõõta ka kodus, ilma arsti juurde minemata, on muidugi suur eelis.
Kui teete endale harjumuseks mõõtma vererõhku iga päev, näete ka varsti, kui Teie vererõhk aeglaselt, kuid kindlalt tõuseb või langeb. Siis on probleeme lihtsam ette näha ja aegsasti arsti poole pöörduda.
Kui teie vererõhk on liiga kõrge või liiga madal, hoiatab vererõhuaparaat teid ja võite seejärel pöörduda oma arsti poole täiendavate uuringute ja järelkontrolli jaoks.
Vererõhumõõtja kinnitatakse tavaliselt käsivarrele ja seejärel pumbatakse sinna õhku, et see oleks võimalikult tihedalt käsivarre ümber. Tänapäeva vererõhumõõtjad täituvad õhuga enamasti automaatselt, nende täispumpamiseks piisab nupuvajutusest. Kui seade on täis pumbatud, kulub vererõhu mõõtmiseks ja näidu kuvamiseks vaid mõni sekund. Paljudel vererõhumõõtjatel on ka mälufunktsioon, et näeksite varasemaid mõõteväärtusi ning tendentse.
Vererõhu mõõtmisel on oluline olla lõdvestunud. Seetõttu istuge enne mõõtmist kindlasti vähemalt 5 minutit ja puhake. Kofeiin võib põhjustada vererõhu ajutist tõusu, muutes mõõtmistulemused eksitavaks. Ärge jooge vahetult enne vererõhu mõõtmist kohvi ega teed. Veenduge, et viimasest tassist oleks möödas vähemalt 30 minutit.
Ka nikotiin mõjutab vererõhku. Enne vererõhu mõõtmist tubakatooteid ja sigarette vähemalt 30 minutit. Muutke vererõhu mõõtmine puhkehetke rutiinseks tegevuseks. Kui käite iga päev jalutamas, tehke mõõtmine kindlasti ära enne jalutuskäiku.