•   Tasuta saatmine tellimustele üle 100 euro
 •   Kiire tarne - 3-5 tööpäeva
Näita hindu:
 • Eesti
 • Palaviku termomeeter

  Kui soovite investeerida tõeliselt kvaliteetsetesse esmaabi vahenditesse, tuleks mõelda kvaliteetse palaviku termomeetri ostmisele. Palaviku termomeeter ütleb haige inimese seisundi kohta palju, olgu see siis täiskasvanu või laps, kes tunneb end haigena. Palavikutermomeeter peab olema saadaval kõikides kohtades, kus inimesed igapäevaselt palju viibivad, nii tööl kui kodus. Palaviku termomeeter ei ole liialt kallis ja see on tasuv investeering.

  Infrapuna tehnoloogiaga termomeeter palaviku mõõtmiseks

  Palaviku termomeeter on oluline, kuna võimaldab kiiresti tuvastada patsiendi seisundit ja jälgida palavikku kogu päeva jooksul. Kui nii lapsel kui ka täiskasvanul on pikaajaline palavik, mis ei kao, või on äärmiselt kõrge palavik, tuleks kindlasti pöörduda arsti poole. Kui kodus on palaviku termomeeter on kehatemperatuuri korrapärane kontrollimine lihtne.

  Südameabis on saadaval kvaliteetne palaviku termomeeter, mis kasutab infrapunatehnoloogiat. Sel juhul saab kontrollida kehatemperatuuri ilma haiget puudutamata. Palaviku termomeetrit saab kasutada temperatuuri otsmikult mõõtmiseks ja see annab iga kord usaldusväärse tulemuse. Infrapuna tehnoloogiat kasutav palaviku termomeeter on suurepärane abiline viiruste hooajal, kuna sel moel on nakkuse ülekandumise oht on väga väike. Seda tüüpi palaviku termomeetrit on lihtne kasutada kõigil, olenemata vanusest. Ärge unustage termomeetrit hoiustada kõigile teada olevas kohas, kus see on alati käeulatuses. Nii saab seda hõlpsasti kasutada, kui keegi tunneb end haigena.

   

   

  Mõõtke kehatemperatuuri ja tervist

  Kehatemperatuuri mõõtmine on viimase 150 aasta jooksul olnud üks tervishoiu kõige olulisemaid meetmeid inimeste tervise hindamisel. Kehatemperatuur ütleb palju selle kohta, kuidas inimese keha ennast tunneb ja reageerib erinevatele ravimeetoditele. Inimeste kehal võib olla erinev baastemperatuur, kuid keskmine on umbes 37 kraadi. Seetõttu hinnatakse, et kehal on palavik alates 38 kraadist: https://www.vardhandboken.se/undersokning-och-provtagning/tämpmatning/ matmetoder/. Kehatemperatuuri võib mõjutada lisaks palavikule ka KMI, vanus, kellaaeg, erinevad tegevused, ravimid ja kasutatavad abiseadmed.

  Kehatemperatuuri saab mõõta erinevatest kohtadest. Muuhulgas kõrvakanalist, suu kaudu või pärasoolest. Rektaalne mõõtmine on sageli kõige ohutum mõõtmise meetod. Kuid see pole nii kiire, sujuv ja hügieeniline kui infrapuna tehnoloogia kasutamine. Erinevad kohad võivad mõõtmiseks sobida erinevalt, sõltuvalt vanusest ja sellest, kes temperatuuri mõõdab.

   

   

  Palaviku termomeetri tarvikud

  Palaviku termomeetri toiteallikaks on tavaliselt patareid ja need on termomeetriga kaasas. Nii ei pea muret tundma termomeetri laadimise pärast. Ehkki infrapuna palaviku termomeeter ei puuduta patsiendi keha, on siiski hea seda regulaarselt puhastada, eelistatavalt pärast iga kasutamist, kui õhus võib esineda infektsiooni. Infrapunapalaviku termomeeter on palju hügieenilisem ja ohutum kui see, mille peate näiteks kehatemperatuuri mõõtmiseks panema kaenlasse või suhu.

  SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska