•   Tasuta saatmine tellimustele üle 100 euro
 •   Kiire tarne - 3-5 tööpäeva
Näita hindu:
 • Eesti
 • Hingamisteede ummistus

  Hingamisteede ummistus võib olla üks hullemaid asju, mis võib teie lähedal oleva inimesega juhtuda. Kui miski ummistab hingetoru, ei saa ohver hingata. Sellepärast on oluline tegutseda kiiresti ja aidata inimesel vabaneda sellest, mis on hingetoru blokeerinud. Kui eset ei saa eemaldada, võib inimene lämbuda.

  Hingamisteede ummistus võib juhtuda igaühega

  Hingamisteede ummistus võib juhtuda igaühega, olenemata vanusest. Nii väikestel lastel kui ka täiskasvanutel võib kurku sattuda midagi, mis jääb hingetorusse kinni. Sageli on tegemist toiduga, mis on alla neelatud liiga suurtes tükkides, kuid see võib olla ka väike mänguasi vms. Kõigil juhtudel on ühine see, et kannatav inimene vajab kiiresti abi.

  Hingamisteede ummistuse käes kannatavat inimest saab aidata erinevalt. Imik ei tohi saada täiskasvanuga samasugust abi. Lapse keha on hapram ja vähem arenenud. Esmaabikoolitusel tuleb niisiis eraldi õppida, kuidas aidata hingamisteede ummistuse all kannatavat beebit, last ning täiskasvanut.

   

   

  Hingamisteede ummistus väikelastel

  Üks risk, millega kõik vanemad pidevalt silmitsi seisavad, on see, et nende lapsel võib (eriti söögi ajal) midagi kurku kinni jääda. Uuringu "Hingamisteede ummistus" kohaselt arvavad vanemad, et hingamisteede ummistuse oht puudutab enamjaolt lapsi vanuses 0–3 eluaastat: http://www.diva-portal.org/smash/get/diva2:948306/FULLTEXT01.pdf. Siiski on haruldane, kui laps hingamisteede ummistuse tagajärjel sureb.

  Nii nagu täiskasvanu, saab ka imiku päästa seljale patsutamise ja rindkerele surve avaldamise abil. Kuid seda tuleb teha märksa ettevaatlikumalt.

   

   

  Hingamisteede ummistus lastel ja täiskasvanutel

  „Tervishoiu käsiraamatu“ kohaselt saab 50% kõigist hingamisteede takistustest kõrvaldada ühe tehnikaga: https://www.vardhandboken.se/vard-och-behandling/hjart-lungraddning/luftvagsstopp/. 50% aga nõuab rohkemate tehnikate kasutamist. Seetõttu on hingamisteede ummistuse all kannatava inimese abistamiseks kõige parem löögid abaluude vahele ja kõhu survestamine omavahel ühendada.

  Kui keegi kannatab hingamisteede ummistuse all, tuleb hingamisteed sulgenud objekt eemaldada mõne minuti jooksul. Vastasel juhul võib õhupuudus põhjustada lämbumist ja südame seiskumist, mille puhul tuleb alustada esmaabiga kuni saabub kiirabi.

   

   

  Harjutage Heimlichi võtet ActFasti treeningvestiga

  Väga hea viis hingamisteedesse kinni jäänud esemete eemaldamiseks on Heimlichi võte. Esmaabitoodete hulgast leiate ActFast treeningvesti, mille abil saab õppida Heimlichi võtet hingamisteede ummistuse ohvri abistamiseks. See on ka suurepärane abivahend osalejatele endile, et nad saaksid treenida nii kõhu survestamist kui ka lööke abaluude vahele. 

  Osaleja kannab vesti, mis loob realistliku olukorra. Osaleja selg ja kõht on kaitstud, mis tähendab, et teised saavad harjutada seljalööke ja kõhu survestamist ilma teda vigastamata. Neid tehnikaid inimese peal harjutades luuakse realistlik olukord, mis on lihtsam kui jäiga nukuga treenimine. Treeningvest ActFast on seega esmaabitreeninguteks lihtsalt suurepärane abivahend.

   

   

  See on oluline treening

  Ainuüksi kõhu survestamine Heimlichi võttega ja löögid seljale aitavad hingamisteedesse kinni jäänud esemest tavaliselt vabaneda. Õige tehnika ja tugevusega sooritatuna aitab see päästa paljusid elusid. Hingamisteede ummistuse korral tegutsemise harjutamine on oluline, kuivõrd see võib juhtuda põhimõtteliselt kõikjal.

  SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska