•   Tasuta saatmine tellimustele üle 100 euro
 •   Kiire tarne - 3-5 tööpäeva
Näita hindu:
 • Eesti
 • Esmaabi komplektid ja tooted

  Kvaliteetsete esmaabi toodete tähtsus

  Esmaabivahendite eesmärk on aidata kiiresti ja ohutult ravida erinevaid vigastusi ja haigusi. Seetõttu on kvaliteet ülimalt tähtis. Toode peab vastama kõrgetele standarditele, mis aitavad eluohtlikus olukorras tagada vajaliku ohutuse. 

  Esmaabi komplekt on esmaste toimingute kollektiivne abivahend enne täiendava abi saabumist (Zideman DA, Singletary EM, De Buck ED jt. Esmaabi komplekti abivahendid Osa 9: esmaabi: 2015 aastal loodud Rahvusvaheline konsensus esmaabi teaduse osas koos ravisoovitustega. Elustamine.

  Võib tähendada raske verejooksu peatamist žguti abil, suhkru andmist diabeetikule, kellel esinevad madala veresuhkru taseme tunnused, tulekahjust päästmine, kus inimene tuleb evakueerimistooli või päästemadratsi abil kiiresti evakueerida. 

  Esmaabi teenused on aastate jooksul välja töötatud ja nüüd on avalikuks kasutamiseks saadaval täiustatud defibrillaatorid, mida esimesena sündmuskohale jõudnud abistaja südameseiskumise korral enne esimeste reageerijate saabumist kasutada saab. Tõsiste vigastuste ja haiguste korral on ellu päästmiseks kõige olulisemad just esimesed minutid. Seetõttu peaks esmaabi vahendeid olema lihtne ja ohutu kasutada, sest seda kasutaval inimesel puudub kõige sagedamini kogemus ja teadmised erakorralise meditsiiniabi osas. Isegi kui inimene on läbinud elustamise ja esmaabi kursuse, ununevad teadmised lihtsalt, kuna neid ei kasutata regulaarselt. Seetõttu on ülimalt tähtis regulaarselt (igal aastal) korrata elustamise, esmaabi ja tuletõrje kursustel õpitut. Seda saab teha iseseisvalt, läbides kõik materjalid teksti ja videona, kuid võimalik on läbida kursus ka koolitaja kaudu. Kursus on kasulik olulise praktilise väljaõppe ja teabe tõttu, mida ei õnnestu iseseisvalt omandada.

   

   

  Head allikad esmaabi ja elustamise kohta lisateabe saamiseks on:

  Euroopa Elustamise Nõukogu, Euroopa organisatsioon, mis koostab praeguseid elustamise ja esmaabi alaseid koolitusprogramme avalikkusele ja tervishoiutöötajatele. Elustamise nõukogu töötab ka südameseiskumise alaste teadusuuringute valdkonnas. Elustamise nõukogu veebisaidil on kättesaadavad värskeimad uudised, teabematerjalid ja koolitusmaterjalid. Näiteks on saadaval elustamise veebikursus, mis on kõrgelt hinnatud ja võimaldab õppida elustamise ja esmaabi põhitõdesid õppeharjutuste ja kontrollküsimuste kaudu. Veebikursus on puhtalt teoreetiline ja soovitatav on läbida ka praktiline koolitus, kuna elustamise ja esmaabi andmise õppimiseks on oluline ka praktika.

  Euroopa Teadusnõukogu (ERC) töötas vastavad juhised välja koostöös Ameerika Südameliiduga (AHA), mis on samuti hea teabeallikas. Täiendavat infot, millistel teaduslikel uuringutel juhised põhinevad, on ERC ja AHA suurepärased allikad

  SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska