•   Tasuta saatmine tellimustele üle 100 euro
 •   Kiire tarne - 3-5 tööpäeva
Näita hindu:
 • Eesti
 • Choking Charlie

  Choking Charlie

  Choking Charlie on spetsiaalselt Heimlichi manöövri harjutamiseks loodud nukk https://journals.lww.com/joem/Citation/1977/03000/The_Heimlich_Maneuver__Prevention_of_Death_from.8.aspx, mis võib päästa elu, kui kellelgi jääb midagi kurku kinni. See on oluline teave ning suurepärane täiendus elustamisaparaadile.

  E-poest SUDAMEABI leiate nii Choking Charlie nukke kui ka nuku puhastamiseks mõeldud niiskeid salvrätikuid kõrgete hügieeninõuete tagamiseks.

  Päästa elusid hingamisteede takistuse korral

  Choking Charlie abil saad õpetada lööke seljale ja tehnikat surve avaldamiseks kõhule ning päästa elusid hingamisteede takistuse korral. Nukk on realistliku välimusega ning täiskasvanud inimese suurune. See koosneb torsost, millest on lihtne õieti kinni haarata. Realistliku anatoomia abil on realistlik treening lihtsam.

  Choking Charlie on suurepärane abivahend nii juhendajatele kui ka kursusel osalejatele. Juhendajad saavad kasutada nukku õppevahendina, mille abil näidata, kuidas päästa hingamisteede takistusega inimest. Kursusel osalejad saavad nuku abil elupäästvat manöövrit harjutada.

   

   

   

   

  Õpeta Heimlichi manöövrit Choking Charlie abil

  Hingamisteede takistus võib tekkida kõigil, nii noorel kui vanal. Takistust kurgus esineb sageli ja halvimal juhul võib see olla eluohtlik. Seetõttu on oluline, et läheduses viibijad teaksid, kuidas eemaldada takistus hingamisteedest Heimlichi manöövri abil ja päästa elu.

  Choking Charlie on nukk, mis simuleerib hingamisteede takistust ning mida tuleb kõrvaldada löökidega seljale ja Heimlichi manöövri abil. See on manööver, mida kõik peaksid õppima - olgu selleks koolilapsed või ettevõtte töötajad. Selle nuku abiga on võimalik õppida, kuidas oma käsi paigutada ja kui palju survet õige efekti saavutamiseks avaldada.

   

   

   

   

  Lihtne puhastada ja transportida

  Choking Charlie't on lihtne hooldada ja puhastada. Lihtsaks puhastamiseks võid näiteks kasutada niiskeid salvrätikuid. E-pood SUDAMEABI müüb spetsiaalselt elustamisnukkude jaoks mõeldud niiskeid salvrätikuid. Need desinfitseerivad nukud ja muudavad bakteritevabaks. Nii on nukk alati kasutusvalmis. Komplekti kuulub ka kott nuku hoidmiseks ja transportimiseks.

  Heimlichi manööver on liikumine, mis aitab vabastada hingetorusse kinni jäänud ja seal takistuse tekitanud esemeid. Inimene, kelle hingamisteedes on takistus, ei saa tavaliselt hingata ja vajab seetõttu kiiresti abi. Meetodit on kiire õpetada ja õppida. Choking Charlie nuku koolitus on oluline. Mida rohkem inimesi manöövri sooritamist harjutab, seda rohkem on neid, kes on valmis seda hädaolukorras kasutama. Õigete teadmistega on lihtsam kiiresti õigesti tegutseda. Oluline on teadvustada, et Heimlichi manööver päästab elusid ning selle manöövri läbiviimine on väga tähtis. 

  Choking Charlie puhul kasutatakse nuku hingetorusse kinni jäänud toidu jäljendamiseks väikeseid pallikesi. Nii saab nukuga treeniv inimene teada, millal ta õiget survet avaldab - kuna toit lendab siis hingetorust välja. Elustamisnukk kui õppevahend hingamisteedest takistuse eemaldamiseks, on üks ülitähtsaid viise, kuidas õppida elusid päästma.

  SvenskaDeutschSuomiDanskEestiLatvijasLitauiska